TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal na dan slovenske hrane. Obeležili smo ga v petek, 17. 11. 2023, potekal pa je pod sloganom “Kruh za zajtrk, super dan”. Otroci so tako zajtrkovali hrano iz lokalnega okolja.

PRAVLJIČNE URE

V vrtcu se bomo zopet mesečno srečevali na urah pravljic. Obujali bomo že poznane pravljice, spoznavali nove, pregledovali knjige, prisluhnili pesmicam ter kravžljali možgane z ugankami.

Prva pravljična ura je bila izvedena 25. oktobra 2023. Prisluhnili smo pravljici Trije prašički in nato ustvarjali hiške iz “opeke”, “lesa” in “sena”. Pravljično uro sta pripravili in izvedli vzgojiteljici Valentina Vogrin in Tamara Sijanta.

OBVESTILO – ADENOVIRUS!

Kuzma, 12.6. 2023

VVE PRI OŠ KUZMA

Glede na obvestilo, ki smo ga prejeli, vas seznanjamo, da je v vrtcu prisoten adenovirus. Iz bolnišnice sporočajo, da trenutno boleha za omenjenim virusom skoraj vsak drugi otrok, pri katerem so prisotni značilni simptomi.

Gre za obolenje z adenovirusi, ki povzročajo vnetja zgornjih in spodnjih dihal, očesnih veznic, vnetje prebavil, sečil.

Najpogostejši znaki adenoviroze so:

– vročina,

– kašelj,

– bolečina v žrelu,

– glavobol,

– gnojno vnete oči,

– vodena driska,

– bruhanje in slabo počutje.

Ker se lahko stanje po nekaj dneh izboljša, večina staršev potem meni, da je otrok že prebolel bolezen, in ga odpelje v vrtčevsko varstvo. Vendar pa je za to bolezensko okužbo značilno, da simptomi nekoliko poniknejo, nato pa znova izbruhnejo, zato zdravniki priporočajo, da naj bo otrok, pri katerem bo ugotovljena okužba z adenovirusi, še teden dni po tem, ko bodo simptomi že izzveneli, doma. Le na ta način boste namreč lahko preprečili, da ne bo zbolela vsa vrtčevska skupina otrok in da bolezen ne bo krožila od otroka do otroka.

OBVESTILO

Obveščamo vas, da se bomo na pustni torek 21.02.2023 z otroci 2., 3. in 4. skupine ob 9.00 uri odpravili v pustni povorki do doma starejših občanov Kuzma.

Otroci 1. skupine pa se bodo sprehodili do trgovine Mercator v Kuzmi.

Kolektiv VVE pri OŠ Kuzma

OBVESTILO

Spoštovani,

Obveščamo vas, da bo vrtec zaprt od 27. 12. 2021 do 31. 12. 2021.

Želimo vam mirno preživete praznične dni in vse dobro, vse lepo, vse očarljivo, predvsem pa zdravo leto 2022.

Vaše vzgojiteljice.

OB PRIČETKU NOVEGA ŠOLSKEGA LETA

Spoštovani starši,

počitniški čas se izteka in pred nami je novo šolsko leto, ki prinaša nove izzive, izkušnje in znanja.

Naša želja in namen sta, zagotoviti otrokom prijazno in spodbudno vzgojno-izobraževalno okolje s ciljem, da bodo otroci vrtec doživljali kot pozitivno izkušnjo. Želimo si, da bomo kljub omejitvam, tudi v tem šolskem letu skupaj doživeli veliko lepega in nepozabnega.

V času, ki ga trenutno doživljamo sta  najpomembnejši cilj za nas,  kot za vas zdravje in varnost otrok, zato si želimo, da tudi  v bodoče skupaj spoštujemo ustaljena navodila pristojnega ministrstva in priporočila NIJZ.

Skladno z dopolnitvijo Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu, z dnem 23.8. 2021,velja pogoj PCT samo za starše, ki uvajajo otroka novinca v vrtec, prisotne na roditeljskih sestankih in sestankih sveta staršev, ko se starši zadržujejo v vrtcu dalj časa.

Vsi otroci bodo zopet vstopili v igralnice v  sredo 1. 9. 2021. Uvajanje otrok novincev, bo potekalo po dogovoru s strokovno delavko oddelka.

V septembru in v času poostrenih preventivnih ukrepov, bodo vsi štirje oddelki  vrtca  delovali časovno samostojno , glede na izraženo časovno potrebo staršev v oddelku.

Obvestila vam bomo posredovali po e-pošti in na oglasnem  mestu posameznega oddelka.

Vsebine in navodila vezana na vzgojno-izobraževalni proces, vam bodo podrobneje predstavljena na roditeljskem sestanku oddelka.

Na voljo smo vam za morebitna vprašanja, ki se vam porajajo.

Lepo vas pozdravljamo z željo po konstruktivnem sodelovanju.

Angela Tivold, pomočnik ravnatelja vrtca in kolektiv vrtca VVE pri OŠ Kuzma

VABILO 1. NA RODITELJSKI SESTANEK

Vljudno vabljeni na 1. roditeljski sestanek za starše VVE pri OŠ Kuzma, za šolsko leto 2021/22.

Roditeljski sestanki  bodo potekali po naslednjem  urniku v telovadnici OŠ Kuzma:

SREDA, 25. 8. 2021
Ob 16.00II. SKUPINA 2-4 Vzgojni tim: Martina Bunderla in Tamara Sijanta
Ob 18.00I.SKUPINA 1-3 Vzgojni tim: Valentina Vogrin in Aleksandra Šinko
 ČETRTEK, 26. 8. 2021
Ob 16.00III. SKUPINA  4-5 Vzgojni tim: Jasmina Kranjec –Lepoša  in Marija Bunderla
Ob 18.00IV. SKUPINA 4-6 Vzgojni tim: Angela Tivold in Anja Žohar

DNEVNI RED

1. Uvodni pozdrav
  2. Izvolitev dveh overiteljev zapisnika
  3. Izvolitev predstavnika staršev za svet staršev
  4. Predstavitev LDN oddelka v šolskem letu 2021/2022
  5. Predstavitev hišnega reda-protokol
  6. Tekoče zadeve
  7. Razno

Roditeljskega sestanka se lahko udeleži le en zdrav starš ob obvezni uporabi zaščitne maske in upoštevanju socialne razdalje med udeleženci.

Veselimo se srečanja z vami.

Vzgojiteljice vrtca

Obvestilo vrtca VVE pri OŠ Kuzma

Spoštovani starši.

Kot ste verjetno že slišali iz medijev, se je Vlada RS  odločila, da se v ponedeljek, 12. 4. 2021 otroci zopet vračajo v vrtec.

Vrtec bo odprt za vse otroke, v enakem časovnem razponu, še vedno bomo upoštevali vsa priporočila NIJZ, oddelki ostajajo v »mehurčkih«, kot je bilo to pred zaprtjem vrtca.

Veselimo se ponovnega druženja.

Kuzma, 9. 4. 2021                                                      Angela Tivold

VIZIJA ŠOLE

»Znanje in vzgoja za dobre medčloveške odnose je naša prihodnost.«
(Skupno 9.482 obiskov, današnjih obiskov 1)