Skoči na glavno vsebino

Kuzma, 12.6. 2023

VVE PRI OŠ KUZMA

Glede na obvestilo, ki smo ga prejeli, vas seznanjamo, da je v vrtcu prisoten adenovirus. Iz bolnišnice sporočajo, da trenutno boleha za omenjenim virusom skoraj vsak drugi otrok, pri katerem so prisotni značilni simptomi.

Gre za obolenje z adenovirusi, ki povzročajo vnetja zgornjih in spodnjih dihal, očesnih veznic, vnetje prebavil, sečil.

Najpogostejši znaki adenoviroze so:

– vročina,

– kašelj,

– bolečina v žrelu,

– glavobol,

– gnojno vnete oči,

– vodena driska,

– bruhanje in slabo počutje.

Ker se lahko stanje po nekaj dneh izboljša, večina staršev potem meni, da je otrok že prebolel bolezen, in ga odpelje v vrtčevsko varstvo. Vendar pa je za to bolezensko okužbo značilno, da simptomi nekoliko poniknejo, nato pa znova izbruhnejo, zato zdravniki priporočajo, da naj bo otrok, pri katerem bo ugotovljena okužba z adenovirusi, še teden dni po tem, ko bodo simptomi že izzveneli, doma. Le na ta način boste namreč lahko preprečili, da ne bo zbolela vsa vrtčevska skupina otrok in da bolezen ne bo krožila od otroka do otroka.

  Angela Tivold

(Skupno 3 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost